logo
Glinkowski - Falcon 190

Falcon 190

Glinkowski - Powozy klasyczne

Uncompromised devotion
to perfection

Glinkowski - Falcon 350

Falcon 350

Glinkowski - Powozy klasyczne

Powozy
klasyczne

Glinkowski - Falcon 350

Treningswagen

Glinkowski - performance line

Performance
line

Glinkowski - Falcon 350

Historia
1956 – 2018

Bryczka konna • GLINKOWSKI 1956   

Marka „GLINKOWSKI” to dziś największy producent bryczek konnych na świecie i zarazem jeden z najbardziej elitarnych. Marka specjalizuje się w produkcji bryczek sportowych, w tym przede wszystkim bryczek maratonowych. Słynie także z produkcji luksusowych powozów konnych oraz renowacji historycznych powozów.

Pierwszym autorskim powozem zaprojektowanym od podstaw z myślą o wybitnie wyczynowym przeznaczeniu była bryczka sportowa Double Sport, wprowadzona na rynek w 2004r. Bryczka zapoczątkowała trwający do dziś okres produkcji powozów o autorskim designie i rozwiązaniach jezdnych, w całości projektowanych i wykonanych w zakładzie GLINKOWSKI. To na niej Bartłomiej Kwiatek zdobył w 2018 roku tytuł Mistrza Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Najnowszą bryczką w ofercie marki jest bryczka FALCON. O jej innowacyjności świadczą doskonałe właściwości jezdne, a także unikatowy design.

Czytaj więcej

 zawody

Bryczki sportowe

Bryczki maratonowe, do ujeżdżania i prób zręcznościowych

W ramach linii bryczek sportowych, produkowane są bryczki maratonowe, do ujeżdżania i prób zręcznościowych. Oferta obejmuje powozy do zaprzęgów na jednego, parę i cztery konie. Najpopularniejszymi modelami są Double Sport i FALCON [maraton] oraz Speider Light i Ultra Light [ujeżdżanie]. Profesjonalni powożący znajdą w ofercie szeroką propozycję bryczek treningowych.
Czytaj więcej...

b zawody

Linie produkcyjne

X-Line, Professional Line, NS-Line, OtiumLine

W manufakturze GLINKOWSKI fani powożenia zaprzęgami konnymi znajdą dziś powozy produkowane w ramach czterech linii produkcyjnych, wyznaczających aktualną strategię biznesową.
Czytaj więcej...

 remonty

Renowacje powozów

Renowacje starych powozów to zamówienia specjalne, od kolekcjonerów i renomowanych muzeów z całego świata. Z jednej strony wymagają zaprzęgnięcia współczesnej najnowocześniejszej technologii do odtworzenia elementów konstrukcyjnych, z drugiej zachowania charakteru i stylizacji epoki, z jakiej pochodzi dany powóz. Często przy ograniczonej dostępności do materiałów źródłowych.
Czytaj więcej...

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie