logo

Jeździectwo sportowe

Niebagatelne znaczenie dla dzisiejszej pozycji marki w świecie wyczynowych bryczek sportowych miało prowadzenie własnego klubu jeździeckiego w latach 2000 – 2010.

Renomę marki budują przede wszystkim bryczki sportowe. Doskonale wykonane, zawierające autorskie rozwiązania w układzie jezdnym, wytrzymałe i zwrotne są obiektem pożądania najlepszych powożących. Marka „GLINKOWSKI” dziś to największy producent bryczek sportowych na świecie. W ofercie marki znajdują się bryczki do powożenia zaprzęgami jednokonnymi, parokonnymi i czterokonnymi! To zarówno uznane bryczki maratonowe do wyczynowych zawodów, jak i bryczki do ujeżdżania oraz prób zręcznościowych.

Niebagatelne znaczenie dla dzisiejszej pozycji marki w świecie wyczynowych bryczek sportowych miało prowadzenie własnego klubu jeździeckiego w latach 2000 – 2010. Celem utworzenie własnego klubu jeździeckiego było szybka weryfikacja wdrażanych innowacji. Marka podjęła wówczas współpracę z najbardziej wówczas utalentowanymi polskimi powożącymi. Owocem tej współpracy była bryczka Maraton Dynamic, zaprojektowana pod jego precyzyjne wymagania, na której w okresie funkcjonowania klubu, reprezentujący go zawodnicy zdobywali wielokrotnie tytuły Mistrza Polski. 

Doświadczenia zdobyte w tym okresie posłużyły przy produkcji modelu Double Sport. Bryczka, która zbudowała pozycję marki GLINKOWSKI w świecie wyczynowych powożących, a dziś z powodzeniem czyni to jej następca, bryczka FALCON.

Te sukcesy zostały zauważone przez profesjonalnych powożących. Markę na przestrzeni lat reprezentowało wielu najlepszych zawodników świata i Polski.

 

kwiatek white
Barłtomiej Kwiatek, 6-krotny Mistrz Polski, Wicemistrz świata z roku 2010 i Mistrz Świata z roku 2018 w powożeniu zaprzęganiu jednokonnymi

 

Wyłącznie na bryczkach marki jeździł indywidualny i drużynowy mistrz świata z 2005 roku, Austriak - Rainer Pointl. Na zasadzie wyłączności po dzień dzisiejszy, na bryczkach sygnowanych marką GLINKOWSKI, jeździ Bartłomiej Kwiatek, 6-krotny indywidualny mistrz Polski, wicemistrz świata z 2010r. oraz Mistrz Świata z 2018 roku w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Bartłomiej Kwiatek to również aktualny wicemistrz Polski w zaprzęgach czterokonnych. W kategorii zaprzęgów parokonnych markę reprezentuje 7-krotny mistrz Polski – Jacek Kozłowski.

Naszymi powozami jeździ również Thorsten Zarembowicz - Mistrz Świata z 2010r. w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. W 2017 roku Słoweniec Miha Tavcar jadąc na bryczce Double Sport wygrał maraton, podczas rozegranych w Lipicy Mistrzostw Świata Par w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Choć dziś zrezygnowano z prowadzenia klubu jeździeckiego, to marka zachowała bliskie kontakty z najlepszymi powożącymi świata.

Czytaj reportaż z Kroneberga, gdzie Bartłomiej Kwiatek zdobył w 2018 roku tytuł Mistrza Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. - kliknij

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie