logo

W miniony weekend w ośrodku jeździeckim „Stado Ogierów” w Bogusławicach, rozegrano Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami na jednego konia. Zawody wygrał Bartłomiej Kwiatek, zawodnik GLINKOWSKI Driving Team, zdobywając tym samym 15 tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.

Bartłomiej Kwiatek to od wielu lat jeździec fabryczny marki GLINKOWSKI, największego producenta powozów konnych na świecie i zarazem jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników.

Swoją pozycję wśród polskich powożących potwierdził także na ostatnich zawodach w Bogusławicach, do których przystępował z dopiero co zdobytym tytułem Indywidualnego Mistrza Polski z powożeniu zaprzęgami parokonnymi (czytaj więcej).

Wygrana w Bogusławicach oznacza, że to już 15 tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w singlu. Warto podkreślić, że Bartek jest również zdobywcą dwóch złotych medali w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, a także dwukrotnym złotym medalistą w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Wreszcie, że to jedyny Polak, który zdobył tytuł Mistrza Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Kronenberg 2018 - czytaj więcej). Uczynił to oczywiście na sportowych bryczkach marki GLINKOWSKI.

GLINKOWSKI Driving Team z 15 tytułem Indywidualnego Mistrza Polski w singlu na bryczkach sportowych Speider Light i Double sport 250 1

 GLINKOWSKI Driving Team z 15 tytułem Indywidualnego Mistrza Polski w singlu na bryczkach sportowych Speider Light i Double sport 250 3

Także w zwycięstwie podczas zawodów w Bogusławicach pomogły mu nasze bryczki: Marathon Double sport 250 (bryczka sportowa do maratonu) oraz Speider Ultra Light (bryczka sportowa do ujeżdżenia i prób zręcznościowych).

Team Bartka uzupełniał luzak Wojciech Zyśk i wspaniały koń SONET.

Warto wspomnieć, że srebrny medal wywalczyła… siostra nasze mistrza, Weronika Kwiatek. Pomógł jej w tym koń DAJLUK oraz luzacy: Weronika Łabińska i Norbert Żurek.

Serdecznie gratulujemy!

 

Zobaczcie VIDEO jak Bartłomiej Kwiatek opowiada o sportowych bryczkach marki GLINKOWSKI - KLIKNIJ LINK 

 Kwiatek Driving GLINKOWSKI Team

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie