logo

W dniach 5-8 sierpnia, w przepięknym ośrodku jeździeckim LANDO w Ptakowicach, rozegrano XXXVII Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Bartłomiej Kwiatek, zawodnik GLINKOWSKI Driving Team obronił na nich tytuł Mistrza Polski.

Bartłomiej Kwiatek to od wielu lat jeździec fabryczny marki GLINKOWSKI, największego producenta powozów konnych na świecie i zarazem jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Warto wspomnieć, że to jedyny Polak, który zdobył tytuł Mistrza Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Kronenberg 2018 - czytaj więcej). Uczynił to oczywiście na sportowych bryczkach marki GLINKOWSKI.

Swoją pozycję wśród polskich powożących potwierdził także na ostatnich zawodach w Ptakowicach. Zawodnik GLINKOWSKI Driving Team był bezkonkurencyjny w każdej kategorii (ujeżdżenie, maraton, zręczność), i z sumarycznym wynikiem 134,90 pkt obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku.

To kolejny tytuł Mistrza Polski w jego dorobku. Oprócz dwóch złotych medali w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, jest także dwukrotnym złotym medalistą w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i 14-krotnym Mistrzem Polski w singlach.

Bartłomiej Kwiatek na bryczce do maratonu Double Sport 250 marki Glinkowski zdobywa tytuł Mistrza Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi Ptakowice sierpień 2021

Bartłomiej Kwiatek na bryczce do ujeżdżenia Speider Ultra Light marki Glinkowski zdobywa tytuł Mistrza Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi Ptakowice 2021

W zwycięstwie podczas zawodów w Ptakowicach pomogły mu wspaniałe konie AROMAT, FROMBORK oraz RENESANS oraz… bryczki marki GLINKOWSKI: Marathon Double Sport 350 PRO (bryczka sportowa do maratonu) oraz Spider Light SPD-L-2 (bryczka sportowa do ujeżdżenia i prób zręcznościowych).

Warto wspomnieć, że tytuł I Wicemistrzyni Polski i srebrny medal wywalczyła… Weronika Kwiatek, siostra naszego mistrza (147,85 pkt). Dla porządku dziennikarskiego informujemy, że na trzecim miejscu podium stanął Szymon John (168,03 pkt).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

 

ZOBACZCIE VIDEO CO BARTŁOMIEJ KWIATEK MÓWI O SPORTOWYCH BRYCZKACH MARKI GLINKOWSKI - KLIKNIJ LINK

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie