logo

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz wejścia w świat marki GLINKOWSKI, świat kunsztownych pojazdów, pięknego rzemiosła i prawdziwej pasji!

Marka „GLINKOWSKI” to dziś największy producent bryczek konnych na świecie i zarazem jeden z najbardziej elitarnych. Wartości stojące za marką znakomicie ilustruje hasło „Bezkompromisowe dążenie do perfekcji” [Uncompromised devotion to perfection]. Brak kompromisu w zakresie jakości oraz innowacyjność stosowanych technologii i rozwiązań, stanowią swoiste DNA marki, wyrażone w jej misji

sportowa 1
Bryczka Double Sport

Te wartości charakteryzują markę od pierwszego szczęku stali na kowadle Walentego Kołaka, który w 1956 roku otworzył kuźnię, zapoczątkowując jej historię. Marka przeszła długą drogę od paleniska i kowadła, do cyfrowych projektów powozów wykonywanych w technologii 3D (program CAD), opracowywanych przez doświadczony zespół inżynierów z biura konstrukcyjnego, przy współpracy z najlepszymi powożącymi świata i wykonywanych na sterowanych numerycznie maszynach. Dzięki inwestycjom oraz nieustannemu dążeniu do perfekcji zakład GLINOWSKI jest jednym z najnowocześniejszych producentów powozów konnych na świecie.

Marka słynie przede wszystkim z produkcji bryczek sportowych. Pierwszym autorskim powozem zaprojektowanym od podstaw z myślą o wybitnie wyczynowym przeznaczeniu była bryczka sportowa Double Sport, wprowadzona na rynek w 2004r. To na niej Bartłomiej Kwiatek zdobył w 2018 roku tytuł Mistrza Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Bryczka zapoczątkowała trwający do dziś okres produkcji powozów o autorskim designie i rozwiązaniach jezdnych, w całości projektowanych i wykonanych w zakładzie GLINKOWSKI. Najnowszą bryczką w ofercie marki jest bryczka sportowa FALCON. O jej innowacyjności świadczą doskonałe właściwości jezdne, a także unikatowy design. W ramach linii sportowych bryczek, produkowane są bryczki maratonowe, do ujeżdżania i prób zręcznościowych, do zaprzęgów na jednego, parę i cztery konie.

Linie produkcyjne

W zakładzie GLINKOWSKI fani powożenia zaprzęgami konnymi znajdą dziś powozy produkowane w ramach czterech linii produkcyjnych, wyznaczających aktualną strategię biznesową. Seria X-LINE to nowa seria ekskluzywnych powozów, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 2016 roku, i którą reprezentuje pojazd X-TREME. Linię charakteryzują najlepszej jakości materiały wykończeniowe oraz luksusowe wykończenie wszystkich detali w bryczkach. Powozy z tej linii dedykowane są dla powożących, którzy większe znaczenie od walorów „rajdowych” przypisują niepowtarzalnemu stylowi. 

Seria Performance Line to główna seria powozów z kategorii Premium, stanowiących esencję wartości marki GLINKOWSKI. Jakość i innowacje określają każdy model tej serii, w przeważającej części wykonywanej ręcznie, dzięki czemu przestrzeń do indywidualizowania pojazdów według oczekiwań kupującego jest niemal nieograniczona. W ramach linii wyróżniamy powozy sportowe, charakteryzujące się wybitnymi właściwościami wyczynowymi, a także powozy rekreacyjne i klasyczne.

Linia NS Line to limitowana seria powozów sportowych, treningowych i rekreacyjnych, którą charakteryzuje odejście od ręcznego wytwarzania powozów, ustandaryzowanie produkcji kluczowych elementów konstrukcyjnych oraz ograniczenie możliwości indywidualizowania bryczek. Ideą przyświecającą powstawaniu linii NS Line była pragnienie zwiększenia dostępności powozów konnych dla większego kręgu odbiorców. Bryczki przeznaczone są dla zawodników oraz pasjonatów jeździectwa nie potrzebujących indywidualnych rozwiązań, którzy szukają powozów dobrej jakości i w korzystnej cenie. Są również doskonałą alternatywą dla osób rozpoczynających przygodę z wyczynowym jeździectwem sportowym. 

OtiumLine to linia ekonomiczna. Bryczki z tej linii cechuje korzystna cena zakupu. Linia korzysta z doświadczeń sportowych marki, ale przeznaczona jest jednak przede wszystkim do treningu oraz jazdy rekreacyjnej. 

Ofertę marki uzupełniają usługi z zakresu renowacji starych powozów konnych oraz wytwarzanie bryczek według indywidualnych oczekiwań zamawiającego

Wszystkie bryczki spełniają wymagania Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej [FEI - FÉDÉRATION EQUESTRE INTERNATIONALE].

Powozy konne pod marką GLINKOWSKI są dziś sprzedawane za pośrednictwem rozbudowanej sieci dealerskiej, coraz częściej poza Europą. Marka zyskała fanów w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Azji, Ameryce Południowej, Australii a nawet na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Nowoczesny marketing i umiejętne budowanie wartości marki spowodowały, że dealerzy zrezygnowali ze sprzedaży bryczek pod markami własnymi, ceniąc sobie logo GLINKOWSKI na powozach.

GLINKOWSKI to firma rodzinna. Operacyjnie, zakładem zarządza zięć założyciela, Henryk Glinkowski, a w zarządzie firmy zasiadają jego synowie: Hubert, Damian i Krzysztof, którzy podzielili w role w zakresie marketingu, rozwoju rynków sprzedaży, technologii i finansów, zapoczątkowując nowy okres w rozwoju marki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bryczek oraz do wejścia w świat marki GLINKOWSKI, świat kunsztownych pojazdów, pięknego rzemiosła i prawdziwej pasji!

Henryk, Hubert, Damian, Krzysztof Glinkowscy
Styczeń 2018r.

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie