logo

owiększamy zespół: Tapicerów. Zgłoś swoje CV!

Praca frezer Gostyń

Powiększamy zespół: Lakierników. Zgłoś swoje CV!

Praca frezer Gostyń

W zakładach marki Glinkowski szwedzką stal marki SSAB wykorzystuje się przy produkcji bryczek konnych od wielu lat. Według jej producenta, zakłady Glinkowski były jednymi z pierwszych na świecie, które rozpoczęły jej wykorzystywanie na skalę przemysłową w produkcji powozów.

Jennifer Keeler na bryczce do maratonu Falcon, wyprodukowanej przez polską firmę Glinkowski,  wygrywa zawody w Live Oak International USA

Live Oak International to największe i najbardziej prestiżowe międzynarodowe zawody jeździeckie w Stanach Zjednoczonych, będące jednocześnie oficjalnymi mistrzostwami USA. Cztery złote medale w zawodach powożenia zaprzęgami konnymi zdobyły zawodniczki startujące na bryczkach marki GLINKOWSKI.

Jennifer Keeler na bryczce do maratonu Falcon, wyprodukowanej przez polską firmę Glinkowski,  wygrywa zawody w Live Oak International USA

Niewiele jest obszarów życia gospodarczego i społecznego, w których znak „made in Poland” znaczy poza Polską tak dużo, jak w przypadku produkcji powozów konnych. Prezentujemy dziś markę GLINKOWSKI, największego i najbardziej renomowanego producenta bryczek na świecie. W dużym stopniu to ona odpowiedzialna jest za to, że określenie „Polska bryczka”, stało się na świecie synonimem jakości oraz prawdziwego rzemiosła.

Polska bryczka synonimem jakości - Producent bryczek Glinkowski

Przygotowaliśmy bryczkę specjalnie na 30 edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Bryczka dla WOŚP!

Produkcja powozów konnych w powiecie gostyńskim to chluba regionu, ale nie tylko. Mało kto wie, że Polska jest liczącym się na świecie producentem bryczek konnych, tych klasycznych i tych sportowych. To tu siedzibę ma zakład produkcyjny GLINKOWSKI, największy dziś producent powozów na świecie. Z Hubertem Glinkowskim dyrektorem sprzedaży rozmawiamy o rynku, planach na przyszłość i zagrożeniach jakie dla branży ma odpływ pracowników do innych sektorów przemysłu... 

Praca przy powozach konnych daje poczucie spełnienia - GLINKOWSKI Gostyń

Powiększamy zespół: Frezerów. Zgłoś swoje CV!

Praca frezer Gostyń

Wzrost zamówień na nowe bryczki, spowodował przyspieszenie inwestycji w nowoczesne roboty spawalnicze. 

robotyzacja produkcji w zakładach produkcji bryczek GLINKOWSKI

W miniony weekend w ośrodku jeździeckim „Stado Ogierów” w Bogusławicach, rozegrano Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami na jednego konia. Zawody wygrał Bartłomiej Kwiatek, zawodnik GLINKOWSKI Driving Team, zdobywając tym samym 15 tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.

Bartłomiej Kwiatek zdobywa 15 tytuł Indywidualnego Mistrza Polski  na sportowych bryczkach marki GLINKOWSKI Speider Light i Marathon Double Sport 250

Powiększamy zespół: Tokarzy. Zgłoś swoje CV!

Praca tokarz Gostyń

Model bryczki State Coach / Berlina produkujemy często, ale ten powóz był inny. Dlaczego? Sami się przekonajcie!

Wyprodukowaliśmy eko-bryczkę wyposażoną w nowoczesną instalację fotowoltaiczną, zapewniającą naturalne źródło napędu.

eko-bryczka napędzana panelami fotowoltaicznymi

Powiększamy zespół: Operatora Robota Spawalniczego. Zgłoś swoje CV!

Praca operator robota spawalniczego Gostyń

W dniach 5-8 sierpnia, w przepięknym ośrodku jeździeckim LANDO w Ptakowicach, rozegrano XXXVII Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Bartłomiej Kwiatek, zawodnik GLINKOWSKI Driving Team obronił na nich tytuł Mistrza Polski.

Spider Light SPD-L-2 (bryczka sportowa marki Glinkowski do ujeżdżania i prób zręcznościowych)

Powiększamy zespół: Spawaczy Powozów Konnych. Zgłoś swoje CV!

Praca Spawacz Powozów Konnych Gostyń

Powiększamy zespół: Monterów Powozów Konnych. Zgłoś swoje CV!

Praca monter powozów konnych Gostyń

Jakiś czas temu przekonywaliśmy na blogu o tym „dlaczego warto kierować się marką producenta bryczek przy wyborze nowego lub używanego powozu”. Po publikacji otrzymaliśmy wiele cennych uwag od miłośników powożenia zaprzęgami z całego świata, zwłaszcza tych poznających dopiero tajniki jeździectwa. To dzięki Wam, poruszamy teraz kolejny temat, ważny z punktu widzenia wszystkich użytkowników powozów mianowicie: „dlaczego bryczki należy kupować u autoryzowanych dealerów”. 

W "The Carriage Journal" napisali o projekcie reprodukcji bryczki konnej III Prezydenta USA Thomasa Jeffersona.

Powiększamy zespół! Zatrudnimy OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGO! Zgłoś swoje CV!

Powiększamy zespół! Zatrudnimy MAGAZYNIERA! Zgłoś swoje CV!

Z ogromną dumą informujemy o zakończeniu projektu reprodukcji bryczki konnej III prezydenta USA Thomasa Jeffersona. Powóz o nazwie Poplar Forest Phaeton, odtworzony został na zamówienie The Corporation For Thomas Jefferson’s Poplar Forest, fundacji powołanej w 1983 dla ochrony pamięci prezydenta oraz odbudowy prywatnej rezydencji Poplar Forest. 

  Poplar Forest Phaeton bryczka Thomas Jefferson 3rd President f the USA Powozy Konne Glinkowski

Zbliżający się sezon jeździecki 2022 roku, to ostatnia okazja by dokonać bilansu stanu przygotowań. O ile w obszarze samych umiejętności powożącego oraz wytrenowania konia dużo poprawić już się nie da, o tyle w kwestii technicznego przygotowania bryczki jest jeszcze czas na nadrobienie zaległości. Jest to tym ważniejsze, że niedopilnowanie aspektów technicznych może nie tylko utrudnić zawodnikom odnoszenie zwycięstw, ale wręcz zagrozić ich fizycznemu bezpieczeństwu. 

Powiększamy zespół: SPAWACZ-y. Zgłoś swoje CV!

Pandemia koronawirusa (SARS-CoV-2) wywiera negatywny wpływ na krajową oraz światową gospodarkę. Bezpośrednim skutkiem walki z nią, jest między innymi bezprecedensowy w ostatnich latach spadek międzynarodowej wymiany gospodarczej, który odciska swoje piętno na wynikach ekonomicznych przedsiębiorstw. O to jak pandemia wpłynęła na działalność „Grupy Glinkowski” zapytaliśmy Huberta Glinkowskiego, członka zarządu firmy.

Powiększamy zespół: Monterów Powozów Konnych. Zgłoś swoje CV!

OtiumFarm to marka z Grupy Glinkowski, reprezentująca w Grupie produkcję przyczep rolniczych. Sektor produkcji przyczep rolniczych to trzeci obok produkcji łyżek do koparek oraz sportowych i klasycznych powozów konnych obszar działalności grupy, działającej na rynku przetwórstwa i obróbki stali od 1956 roku.

Hardox® Wearparts center to marka partnerskiej sieci sprzedaży wysokojakościowej, trudnościeralnej stali, produkowanej przez skandynawski koncern hutniczy SSAB. Zaproszenie dla Grupy Glinkowski to wynik docenienia kompetencji i doświadczenia w zakresie przewarzania blach z linii Hardox®, wykorzystywanej przy produkcji łyżek do koparek budowlanych.

Glinkowski Centrum obróbki blach Hardox Weaparts Center

Kilka tygodni temu w niemieckim Drebkau odbyły się Mistrzostwa Świata w Powożeniu  Zaprzęgami Parokonnymi (FEI World Driving Championship of Pairs). Tytuł drużynowego wicemistrza świata zdobyła reprezentacja Holandii, w składzie: Geert Dijkhof, Antonie Harmsel oraz Stan van Eijk, który w zawodach startował na nowej bryczce „Marathon Maestro 2” wykonanej przez firmę GLINKOWSKI. W klasyfikacji indywidualnej Stan van Eijk zajął trzecie miejsce. W zawodach udział wzięło 5 zespołów z Polski. W konkurencji drużynowej reprezentacja Polski zajęła 9 miejsce.

Bryczki sportowe sygnowane marką „GLINKOWSKI” znają zawodnicy na całym świecie. Nie ma drugiego takiego producenta, którego powozy konne byłyby tak licznie reprezentowane podczas niemal każdych zawodów jeździeckich. „GLINKOWSKI” to jednak nie tylko bryczki sportowe. To uznany producent powozów klasycznych i rekreacyjnych, a także wyjątkowy specjalista w zakresie renowacji zabytkowych pojazdów. Dobrym przykładem jest odtwarzanie jedynie na podstawie zdjęć bryczki trzeciego prezydenta USA Thomasa Jeffersona. W ramach Grupy Glinkowski produkuje ponadto specjalistyczny osprzęt do maszyn budowlanych i rolniczych, a także przyczepy rolnicze. Z przyjemnością przybliżamy czytelnikom historię tej niezwykłej marki.

kutschen hersteller  Glinkowski 1956

Turystyczne przewozy powozami konnymi to dodatkowa atrakcja spotykana niemal w każdym miejscu, określanym jako „turystyczna mekka”. Wiedeń, Rzym, Kopenhaga, Paryż, polski Kraków, czy Nowy Jork i Nowy Orlean. Do przewozów komercyjnych najczęściej wykorzystywane są powozy typu: Landauer, Vis a Vis, Victoria, Wagonette, Touristwagen oraz najpopularniejszy z nich, model Planwagen. Wszystkie bryczki zamówić można w zakładach produkcyjnych GLINKOWSKI.

Tiffany & Co., założoną w 1837 roku firmę jubilerską, zna chyba każdy. Luksusowe wyroby biżuteryjne sygnowane marką Tiffany są obiektem pożądania na całym świecie, ikoną stylu i pozycji społecznej. Tym bardziej jesteśmy dumni, kiedy dowożone są… naszą bryczką.

Duże doświadczenie w zakresie kompleksowych renowacji powozów konnych, zaowocowały nieoczekiwanym zamówieniem na renowację samochodu legendarnej marki Rolls-Royce. Projekt obejmował wykonanie tapicerki oraz wykładzin samochodowych.

Z ogromną przyjemnością informujemy o rozpoczęciu projektu odtworzenia bryczki konnej trzeciego prezydenta USA - Thomasa Jeffersona.

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Dla tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad zakupem prezentu, firma Glinkowski przygotowała wyjątkową propozycję! Możliwość zamówienia takich samych bryczek sportowych, na których tytuł Mistrza Świata zdobywał Bartłomiej Kwiatek, zawodnik GLINKOWSKI DRIVING TEAM!

Kilka lat po wdrożeniu nowoczesnego systemu ERP (Enterprise Resource Planning), podjęliśmy decyzję o powierzeniu spółce 7Technology migracji wszystkich operacji do chmury. 

XXI edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW za nami. Swoją ofertę zaprezentowało niemal 730 wystawców z kraju i z zagranicy. Po raz pierwszy jako wystawca zaprezentowała się Grupa Glinkowski z ofertą jednoosiowych przyczep rolniczych i łyżek do maszyn rolniczych.

W dniach 19-22.09.2019 roku w Bednarach odbędzie się kolejna edycja rolniczych targów AGRO-SHOW.

Tytułowe pytanie stawia sobie każdy kto stoi przed zakupem bryczki. Warto głębiej zastanowić się nad korzyściami, które oferują uznani producenci zaprzęgów konnych, względem tych z najniższego segmentu cenowego. Tym bardziej, że zdaniem Philipa Kotlera marka to coś więcej niż znak towarowy. Według guru współczesnego marketingu, marka to pewnego rodzaju przyrzeczenie, które wyznacza i kształtuje funkcjonowanie całej firmy, znajdując swój wyraz w jakości gotowych produktów lub usług.

Live Oak International to największe i najbardziej prestiżowe zawody jeździeckie w USA, będące jednocześnie kwalifikacjami amerykańskiej USEF (U.S. Equestrian Federation) i międzynarodowej federacji jeździeckiej FEI (Fédération Equestre Internationale). Złoty i brązowy medal w kategorii powożenia jednokonnymi zaprzęgami PONY, zdobyli zawodnicy na bryczkach marki GLINKOWSKI.

Kiedy zostałem Mistrzem Świata… 

Jak zostać mistrzem świata? Bartłomiej Kwiatek opowiada o źródłach największego sukcesu. 

2018 rok był wspaniałym rokiem dla naszej marki! Zawodnik "GLINKOWSKI Team" - Bartłomiej Kwiatek - został mistrzem świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi! Zapraszamy do obejrzenia pierwszego zwiastuna z Kronenberga!

Od 28 sierpnia do 2 września w holenderskiej miejscowości Kronenberg odbywały się mistrzostwa świata w powożeniu bryczkami konnymi. Tytuł Mistrza Świata wywalczył reprezentant teamu GLINKOWSKI, Bartłomiej Kwiatek. To największy sukces w historii polskiego powożenia w kategorii „singli”. W zawodach łącznie uczestniczyły cztery polskie drużyny. Drużynowo Polska zdobyła Brązowy Medal Mistrzostw Świata.

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie