logo

Wzrost zamówień na nowe bryczki, spowodował przyspieszenie inwestycji w nowoczesne roboty spawalnicze.

Zrealizowane w pierwszej połowie roku inwestycje w maszyny produkcyjne, nie zamykają procesu inwestycyjnego w naszym zakładzie w Sikorzynie. Wzrost zamówień na nowe bryczki, wymusił przyspieszenie inwestycji w nowe roboty spawalnicze.

Projekt jest na ostatnim etapie analizy, a nowe zrobotyzowane stanowisko spawalnicze do produkcji wielkoseryjnej, zainstalowane zostanie jeszcze w tym roku. Dzięki temu zakupowi powtarzalność i jakość spoin będzie bardzo wysoka.

To kolejne już inwestycje zwiększające możliwości produkcyjne naszego zakładu. W pierwszym kwartale tego roku uruchomiliśmy numeryczne centrum tokarskie serii HAAS ST35Y wyposażone w oś Y i narzędzia napędzane (oś C). W II kwartale produkcję rozpoczęła z kolei 4 osiowa frezarka numeryczna HAAS Mini Mill 2 do obróbki małych części. Obydwie obrabiarki umożliwiającą wysokowydajną obróbkę skrawaniem.

HAAS Mini Mill 2 frezarka numeryczna w Gostyniu będzie wykorzystywana do produkcji elementów do bryczek konnych marki Glinkowski

HAAS ST 35Y tokarka numeryczna w Gostyniu będzie wykorzystywana do produkcji elementów do bryczek konnych marki Glinkowski

Kolejną inwestycją w tym okresie była hydrauliczna prasa krawędziowa marki DENER Puma 400/4000 do gięcia blach. Maszyna jest wyposażona w zaawansowane sterowanie Delem DA-66T oraz najwyższej klasy osprzęt: Stempel WILA o dopuszczalnym obciążeniu 200t/metr oraz matrycę VLMEN regulowaną w zakresie 124-300mm. Maszyna specjalnie wzmacniana aby pełny nacisk 400t można było wykorzystać na odcinku 2 z łącznych 4 metrów szerokości roboczej.

Wszystkie urządzenia wyposażone zostały w unikatowe rozwiązania technologiczne dedykowane pod wymagania inżynierów zakładu, w tym najwyższej klasy osprzęt (narzędzia, systemy sterowania), gwarantujący niezawodność produkcji. Zwiększą możliwości produkcyjne w zakresie wielkoseryjnej produkcji elementów do powozów konnych.

Zobacz oferty pracy na stanowiska / kliknij w obrazek

Frezer praca Gostyń  Tokarz praca Gostyń

 

 

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie