logo

Kilka lat po wdrożeniu nowoczesnego systemu ERP (Enterprise Resource Planning), podjęliśmy decyzję o powierzeniu spółce 7Technology migracji wszystkich operacji do chmury.

GLINKOWSKI to marka doskonale znana w świecie producentów i użytkowników powozów konnych, a zwłaszcza wyczynowych powożących. Przy rocznej produkcji 1500 powozów jesteśmy aktualnie największym na świecie producentem bryczek. Naszą markę charakteryzuje najwyższa jakość oraz innowacyjność wytwarzanych powozów konnych i te cechy obecne są w każdym obszarze zarządzania firmą.

W 2007 roku podjęliśmy, pionierską wśród producentów powozów konnych, decyzję o wdrożeniu zaawansowanego systemu klasy ERP do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Ponieważ specjalizujemy się w produkcji „customizowanych” powozów konnych, wyzwaniem stanowiło wybór programu, który umożliwi sprawne zarządzanie złożoną produkcją zindywidualizowanych pojazdów, a zwłaszcza monitorowania kosztów, stanów magazynowych, logistyki oraz składania ofert dla klientów z całego świata.

Firma przygotowywała się ponadto do rozwoju usług w zakresie przetwarzania stali i nowy system IT miał to uwzględniać. Wybór padł na system COMARCH XL. Okresowy upgrade systemu ERP umożliwił objęcie nowych obszarów działalności „Grupy Glinkowski”, której oferta składa się dziś z produkcji powozów konnych [marka GLINKOWSKI], łyżek do koparek budowlanych [marka GRAXX] oraz jednoosiowych przyczep rolniczych [marka OtiumFarm].

W 2019 roku zdecydowaliśmy się na relokację wszystkich operacji do „chmury”. Do przeprowadzenia operacji wybraliśmy lokalną firmę 7Technology.

Usługa „7Cloud” objęła m.in: kolokację serwerów, utrzymanie systemów wirtualnych oraz fizycznych w modelu usługowym, zarządzanie całym środowiskiem IT, usługi IaaS, SaaS, UCaaS, wsparcie aplikacyjne ERP oraz bazodanowe. Podstawowy czas reakcji przy wsparciu technicznym wynosi 30 minut.

Powozy Konne Glinkowki System ERP Horse drawn carriages Pferdekutschen Coches de caballos

- Usługi „7 Cloud”, wdrażaliśmy dotychczas w firmach sektora rolnego, motoryzacyjnego, budowlanego, spożywczego, gazowego, finansowego, a także dla dużych grup kapitałowych o złożonej strukturze kapitałowej i działania - mówi Tomasz Stefaniak członek zarządu 7Technology - To dziś modelowe rozwiązanie dla każdej firmy, tak pod bezpieczeństwa danych, jak i kosztowym. - podkreśla.

- Po porównaniu kosztów utrzymania własnych serwerowni i wymaganej przez nie odpowiedniej infrastruktury np. klimatyzacji, a także kosztów licencji, serwisu i jednoczesnym obniżeniu przez rynek kosztów usług „Cloud” podjęliśmy decyzję o migracji. - mówi Hubert Glinkowski współwłaściciel i członek zarządu - Kluczowe znaczenie miało także bezpieczeństwo danych oraz stały dostęp do najnowszej technologii i profesjonalnej opieki IT - podkreśla.

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie