logo

Tiffany & Co., założoną w 1837 roku firmę jubilerską, zna chyba każdy. Luksusowe wyroby biżuteryjne sygnowane marką Tiffany są obiektem pożądania na całym świecie, ikoną stylu i pozycji społecznej. Tym bardziej jesteśmy dumni, kiedy dowożone są… naszą bryczką.

Od ponad stu lat jubilerzy Tiffany'ego tworzą wybitne dzieła sztuki, a o pierścionku tej firmy marzy każda amerykańska panna młoda. Zwłaszcza o Tiffany Solitaire, najsłynniejszym pierścionku zaręczynowym na świecie.

Równie mityczną jak biżuteria Tiffany jest firmowe pudełko w kolorze jaj drozda, tzw. „Blue Box Tiffany”. Słynny niebieski kolor „Tiffany Blue”, stosowany na opakowaniach, torbach, w katalogach i reklamach, jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Zamówiona bryczka musiała być oczywiście w tym kolorze.

Powóz konny „Landauer” zamówiony został w 2010 roku przez paryski oddział marki Tiffany, za pośrednictwem naszego francuskiego dilera, firmę Nord Attelage.

Przeznaczeniem powozu było rozwożenie prezentów podczas ówczesnych Świąt Bożego Narodzenia. Piękny, klasyczny wygląd bryczki, nadawał się do tego celu znakomicie, wspaniale komponując się z historyczną architekturą Paryża.

Od przedstawiciela marki Tiffany otrzymaliśmy oryginalne… pudełko na biżuterię. To na jego podstawie mieliśmy przygotować odpowiedni kolor lakieru dla zamówionej bryczki. Do pomocy w projekcie zaprosiliśmy firmę PPG, renomowanego, amerykańskiego producenta farb i lakierów, którego produkty wykorzystujemy przy produkcji powozów konnych od wielu lat. Zamówienie udało się zrealizować w okresie ok. trzech miesięcy.

Dla nas była to niezwykła przygoda, która na zawsze stanie się częścią naszej historii i pamięci. Mamy tylko nadzieję, że tak jak mówi się o "jakości i stylu Tiffany'ego", tak wkrótce będzie się mówiło na światowym rynku powozów konnych o… "jakości i stylu Glinkowskiego"!

 

 

 

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie