logo

Hardox® Wearparts center to marka partnerskiej sieci sprzedaży wysokojakościowej, trudnościeralnej stali, produkowanej przez skandynawski koncern hutniczy SSAB. Zaproszenie dla Grupy Glinkowski to wynik docenienia kompetencji i doświadczenia w zakresie przewarzania blach z linii Hardox®, wykorzystywanej przy produkcji łyżek do koparek budowlanych.

Operujący globalnie koncern hutniczy SSAB to wyspecjalizowany producent stali konstrukcyjnej o wysokiej wytrzymałości (AHSS) oraz stali ulepszanych cieplnie (Q&T) w postaci taśm, blach i rur, jak również rozwiązań dla budownictwa. Dzięki rocznym mocom produkcyjnym hut SSAB w Szwecji, Finlandii i USA wynoszącym 8,8 mln ton stali, koncern jest jednym ze światowych liderów w produkcji stali, notowanym na giełdzie w Sztokholmie oraz Helsinkach.

Marka Hardox®, w ofercie SSAB, oznacza specjalistyczną stal trudnościeralną o wyjątkowej odporności, wykorzystywaną m.in. w budownictwie i górnictwie. Oznaczenie Hardox® na produktach stalowych stało się na świecie synonimem najwyższej wytrzymałości, wzmacnia również renomę producenta. Przetwarzanie stali Hardox® stawia bowiem wysokie wymagania w zakresie obróbki.

Grupa Glinkowski Centrum obróbki blach Hardox Weaparts Center

- Stal konstrukcyjną produkowaną przez SSAB wykorzystujemy od dawna, jednak do pracy ze stalą trudnościeralną Hardox® musieliśmy się wdrożyć, poznać jak zachowuje się w różnych warunkach, przejść odpowiednia szkolenia - mówi Hubert Glinkowski współwłaściciel firmy GLINKOWSKI - Dziś, po kilku latach jej stosowania, czujemy się specjalistą także w tym obszarze. - dodaje.

W Grupie Glinkowski stal konstrukcyjną SSAB o podwyższonej wytrzymałości (S355, S700) wykorzystuje się przy produkcji elementów nośnych bryczek konnych, z kolei trudnościeralna stal Hardox® o twardości 450HB wykorzystywana jest przez markę GRAXX przy produkcji łyżek do koparek budowlanych.

Łyżki z blachy Hardox marki GRAXX do koparek budowlanych

 

Dużo, specjalistycznych łyżek budowlanych produkujemy na zamówienie skandynawskich klientów - mówi Hubert Glinkowski współwłaściciel firmy GLINKOWSKI - Łyżki wyposażone w elementy ze stali Hardox® są warunkiem tej kooperacji - dodaje.

Wniosek o zaproszenie Grupy Glinkowski do sieci Hardox® Wearparts center, gwarantującej potencjalnym odbiorcom najwyższą jakość w zakresie przetwórstwa stali Hardox®, musiał uzyskać aprobatę zarządu szwedzkiego koncernu.

Sieć tworzy aktualnie na całym świecie 500 punktów serwisowych, a w Polsce zaledwie 10. Grupa Glinkowski jest dopiero drugim punktem sieci w Wielkopolsce, który ma prawo używania oznaczenia Hardox® Wearparts center. Uczestnictwo w sieci oznacza dla Grupy przede wszystkim możliwość oferowania usług w zakresie obróbki stali Hardox®.

- Świadczymy usługi spawania, obróbki skrawaniem oraz cięcia na maszynach sterowanych numerycznie - mówi Hubert Glinkowski współwłaściciel firmy GLINKOWSKI - Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy, które chciałyby wykorzystywać stal trudnościeralną Hardox® w swojej produkcji - dodaje.

Zobacz / Usługi obróbki stali: http://www.graxx.eu/pl/uslugi   

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie