logo

Kilka tygodni temu w niemieckim Drebkau odbyły się Mistrzostwa Świata w Powożeniu  Zaprzęgami Parokonnymi (FEI World Driving Championship of Pairs). Tytuł drużynowego wicemistrza świata zdobyła reprezentacja Holandii, w składzie: Geert Dijkhof, Antonie Harmsel oraz Stan van Eijk, który w zawodach startował na nowej bryczce „Marathon Maestro 2” wykonanej przez firmę GLINKOWSKI. W klasyfikacji indywidualnej Stan van Eijk zajął trzecie miejsce. W zawodach udział wzięło 5 zespołów z Polski. W konkurencji drużynowej reprezentacja Polski zajęła 9 miejsce.

Niemal dokładnie rok po zdobyciu przez Bartłomieja Kwiatka (GLINKOWSKI TEAM) tytułu indywidualnego mistrza świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (czytaj więcej - kliknij), możemy pochwalić się kolejnym sukcesem rangi mistrzowskiej.

Stan van Ejk Photo Amy Mundell Equestrian Photography Bryczka Horse drawn carriage Kutschen Attelage Choche de caballos Marathon Maestro by Glinkowski

Podczas rozegranych w Drebkau Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, Stan van Eijk (Holandia) jadący w zawodach na bryczce „Marathon Maestro 2” zdobył indywidualnie brązowy medal mistrzostw świata. To niejedyny sukces tego znakomitego holenderskiego powożącego. Wspólnie z kolegami (Geert Dijkhof oraz Antonie Harmsel) wywalczył dla Holandii tytuł drużynowego wicemistrza świata.

- Bryczka „Marathon Maestro 2 to kolejny przykład całkowicie zindywidualizowanej konstrukcji powozu konnego, przygotowanej pod precyzyjne oczekiwania Stana – podkreślił Hubert Glinkowski współwłaściciel marki GLINKOWSKI – Jako producent powozu czujemy ogromną dumę i jednocześnie niezmiernie cieszymy się z indywidualnych osiągnięć Stana – dodaje.

To właśnie świetny wynik w maratonie, w którym Stan van Eijk zajął 3 miejsce, przyczynił się do zdobycia obu tytułów. Po pierwszej konkurencji dresażu zawodnik był bowiem dopiero na 15 miejscu, a w konkurencji z przeszkodami zajął miejsce 11.

W zawodach wzięło udział ponad 80 ekip sportowych z całego świata, w tym 5 z Polski. Indywidualnym mistrzem świata, podobnie jak w 2017 roku, został Węgier Martin Hӧlle. Taka sama sytuacja miała miejsce w konkurencji drużynowej, gdzie reprezentacja Węgier (Martin Hölle, József Dobrovitz, Kristóf Osztertág) ponownie nie dała szans rywalom. Indywidualnym wicemistrzem świata został Niemiec Sandro Koalick. Niemcy zdobyli ponadto brązowy medal drużynowo (Sandro Koalick, Arndt Lörcher, Lars Schwitte).

Wśród polskich zawodników indywidualnie najlepsza była Magdalena Jankowska (miejsce 26). Z kolei reprezentacja Polski w składzie: Sebastian Bogacz, Jacek Kozłowski oraz Rafał Wojtacha zajęli miejsce 9, na 16 narodowych zespołów.

Warto podkreślić, że Sebastian Bogacz, jak i Jacek Kozłowski w zawodach jeździli w zawodach również na bryczkach marki GLINKOWSKI. Powozy konne sygnowane naszą marką można było ponadto dojrzeć w zespołach: węgierskich, czeskich, niemieckich i duńskich.

- Zawsze chętnie współpracujemy z wyczynowymi powożącymi, skoncentrowani na wynikach wykazują większą gotowość do wdrażania innowacji technologicznych - mówi Hubert Glinkowski współwłaściciel marki GLINKOWSKI - Zawodnicy z kolei cenią naszą elastyczność w spełnianiu indywidualnych oczekiwań, dzięki czemu otrzymują powozy o wyjątkowych walorach sportowych i designie, a to dodaje im pewności podczas zawodów - dodaje.

Rok 2020 to dla marki GLINKOWSKI okazja do kolejnych sukcesów. W bieżącym roku tytuł indywidualnego mistrza świata w zaprzęgach na jednego konia bronić będzie wspomniany wcześniej Bartłomiej Kwiatek (czytaj więcej – kliknij).

SOURCE:

ZOBACZ CO O BRYCZKACH MARKI GLINKOWSKI MÓWI AKTUALNY MISTRZ ŚWIATA: BARTŁOMIEJ KWIATEK - KLIKNIJ.