logo

Przede wszystkim właściwości jezdne

Legendę marki „Glinkowski” w zakresie produkcji powozów sportowych zbudowała bryczka maratonowa Double Sport, wprowadzona do produkcji w 2004 roku. Była to bryczka zaprojektowana od podstaw z myślą o wybitnie wyczynowym przeznaczeniu. Double Sport zawierał unikatowe rozwiązania w układzie jezdnym. Najlepiej o sukcesie bryczki dowodzi powszechne kopiowanie designu i rozwiązań technologicznych.

Przez kolejnych kilkanaście lat bryczkę doskonalono, wsłuchując się w głosy powożących. To na Double Sport sukcesy w jeździectwie sportowym święciły i cały czas święcą największe gwiazdy tej dyscypliny. Warto wspomnieć, że całkiem niedawno, bo późną jesienią 2017 roku Słoweniec Miha Tavcar na bryczce Double Sport wygrał maraton, podczas rozegranych w Lipicy Mistrzostw Świata Par w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. To na niej też Bartłomiej Kwiatek zdobył w 2018 roku tytuł Mistrza Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Mimo upływu lat zastosowane rozwiązania konstrukcyjne potwierdzają swoją dojrzałość i wysoką jakość, tak oczekiwane w wyczynowym jeździectwie.

Wprowadzenie do produkcji jej następcy, bryczki FALCON, dziedziczącej najlepsze właściwości jezdne Double Sport, ale designie odpowiadającym współczesnym trendom wzorniczym, nie wpłynęło na wysokość sprzedaży bryczki. Double Sport pozostaje po dziś dzień jednym z najlepiej sprzedających się modeli sygnowanych marką „Glinkowski”. A gdy spotkają się właściciele powozów Double Sport i FALCON, to …najlepiej rozmawiać o pogodzie, ponieważ zgoda między nimi co do tego, która z bryczek jest lepsza, nie jest możliwa.

Bryczka Double Sport spełnia wymagania Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej [FEI - FÉDÉRATION EQUESTRE INTERNATIONALE].

 

 

Glinkowski Sp. z o.o.

Sikorzyn 21, 63-800 Gostyń, Polska
biuro@glinkowski.pl

a j r

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej

Znajdź na stronie